Dažniausiai užduodami klausimai

Kaip galima sužinoti, ar yra sumažėjęs kaulų mineralinis tankis?

Specialių tyrimų metu galima įvertinti Jūsų kaulų būklę, tai yra išmatuoti kaulų mineralinį tankį. Vienas iš tokių tyrimų yra dvigubos energijos rentgeno spindulių absorbciometrija (DEXA). Taip pat kaulų mineralinis tankis gali būti matuojamas kompiuterinės tomografijos aparatais. Jūsų gydytojas patars, kuris tyrimas Jums tinkamesnis.

Ar yra rekomendacijos, kada turėtų būti atliekamas kaulų mineralinio tankio tyrimas?

Kaulų mineralinio tankio tyrimas turėtų būti atliekamas visiems 65 metų amžiaus ir vyresniems pacientams. Taip pat tyrimas turėtų būti atliekamas, jei amžius tarp 60 ir 64 metų, jo kūno masės indeksas mažesnis nei 29 ir tokios moterys nevartoja estrogenų. Su tokiais rodikliais moterys turi didesnę lūžių riziką.

Ar nėštumas, žindymas gali sumažinti kaulų mineralinį tankį?

Besilaukiant, žindant gali sumažėti kaulų mineralinis tankis, bet tokie pakitimai yra laikini. Kelios studijos parodė, kad kaulų mineralinis tankis sumažėjęs vaikučio žindymo metu ar besilaukiant, pilnai atsistatė per pusę metų pabaigus žindyti. Tačiau nereikia laukti kol sumažės kaulų mineralinis tankis. Jau nuo antros nėštumo pusės, kuomet padidėja kalcio poreikis moters organizmui, galima pradėti vartoti papildomai kalcio bei vitaminų K2, D3 papildus, maitintis subalansuotai ir sveikai.

Kiek kalcio reikia suvartoti per dieną suaugusiam žmogui?

Su maistu vidutiniškai žmogus gauna apie 800mg kalcio per dieną. Papildomai kalcio per dieną reiktų suvartoti 500 – 600 mg, tai yra tiek, kad iš viso per dieną susidarytų 1300 – 1400 mg suvartojamo kalcio. Mokslininkai nurodo, kad didesnis nei 1500mg kalcio kiekis per dieną yra nenaudingas.

Kas yra osteoporozė?

Osteoporozė tai trapių kaulų liga, kuri pasireiškia kaulų lūžiais dėl sumažėjusio kaulų mineralinio tankio. Kol lūžių nėra, žmogus gali net neįtarti, kad serga osteoporoze.

Kuriuos kaulus dažniausiai pažeidžia osteoporozė?

Osteoporozė gali paliesti bet kuriuos kaulus, bet dažniausiai pažeidžia stuburą, šlaunikaulį, blauzdikaulį, dilbio kaulus. Dėl osteoporozės stuburo kauluose įvyksta kompresiniai slankstelių lūžiai (sumažėja ūgis), iškrypsta stuburas (formuojasi kupra), atsiranda nugaros skausmai. Rankų, kojų kaulų lūžiai atsiranda įprastinės veiklos metu ar nuo visai nedidelės traumos ir sukelia ilgalaikį sveikatos sutrikimą ar net neįgalumą.

Kokie faktoriai didina riziką susirgti osteoporoze?

Moterys osteoporoze serga dažniau nei vyrai. Liga dažniau pasireiškia menopauziniu laikotarpiu, kai sumažėja estrogenų kiekis organizme. Ankstyva menopauzė, mažas kūno svoris, osteoporozės šeimyninė anamnezė didina tikimybę susirgti šia liga.

Ar vyrai serga osteoporoze?

Iki 1990 metų buvo manoma, kad nuo šios ligos kenčia tik moterys. Dabar žinoma, kad ir vyrai gali turėti trapius kaulus. 1 iš 5 vyrų virš 50 metų amžiaus patiria osteoporotinius lūžius. Tačiau žinoma, moterys nuo osteoporozės nukenčia kelis kartus dažniau, nes menopauzės metu ženkliai sumažėja lytinių hormonų kiekis, kuris saugo kaulus.

Ar visada gydant osteoporozę reikia gerti kalcio preparatus?

Taip, vartojant vaistus osteoporozei gydyti, kalcio preparatus reikia vartoti nuolat, nes vaistai stabdo kalcio patekimą į kraujotaką iš kaulo ir dėl to gali vystytis hipokalcemija (sumažėti kalcio koncentracija kraujyje), o kalcis yra gyvybiškai svarbus daugelio kitų organų funkcijai, ne tik kaulų sveikatai.
Svarbu prisiminti, kad kalcis turi būti vartojamas komplekse (kartu) su vitaminu D3, reikalingu kalcio pasisavinimui žarnyne, bei vitaminu K2, gerinančiu kalcio patekimą į kaulus. Tyrimais patvirtinta, kad vieno kalcio vartojimas didina širdies kraujagyslių ligų riziką 30%.

Kur įsigyti

Gegužės mėnesį Kalcikinon Liquid ir Kalcikinon+ Gintarinėje ir Norfos vaistinėje įsigysime su 40% NUOLAIDA!