Drūgėliai pilve – pažįstamas jausmas?

Jaudinančio pokalbio metu ar esant kitoms susijaudinimą keliančioms situacijoms jaučiame keistą pojūtį pilve – „drugelius pilve”. Kas tai ir kodėl kyla toks jausmas?!

Dažnam mūsų pažįstami „drugeliai pilve” iš tikrųjų yra nervo klajoklio sukeliamas jausmas. Šis nervas jungia smegenis su žarnynu, širdimi, kepenimis, kasa, tulžies pūsle, inkstais, šlapimtakiu, blužniu, plaučiais, lytiniais organais (moterims), kaklu, ausimis ir liežuviu.

Nervas klajoklis:
✓ skatina vystytis naujoms ląstelėms smegenyse;
✓ padeda susitvarkyti su nerimu, stresu;
✓ yra atsakingas už gerą atmintį;
✓ stabdo „blogųjų” hormonų, pavyzdžiui kortizolio ir kitų oksidatorių gamybą;
✓ kontroliuoja širdies susitraukimų dažnį ir kraujospūdį;
✓ padeda organizmui kontroliuoti gliukozės atsargas kepenyse ir kasoje;
✓ padeda išskirti tulžį, ko pasekoje vyksta geresnis riebalų skaidymas ir toksinų pasišalinimas iš tulžies pūslės.

Nesklandi šio nervo kelionė po mūsų organizmą gali sutrikdyti viso organizmo būklę, todėl labai svarbu šį nervą stimuliuoti! Vieni paprasčiausių būdų tai padaryti:

✓ Kvėpavimo pratimai. Įkvėpiant orą stenkimės išplėsti pilvą, krūtinės ląstą, o iškvėpkime orą kaip galime lėčiau. Įkvėpimų dažnis turėtų būti apie 6 kartai per minutę.
✓ Pozicija: širdis aukščiau galvos. Jei būvimas žemyn galva, aukštyn kojomis atrodo neįveikiama misija, nepergyvenkime. Nervą klajoklį aktyvina ir gulėjimas ant dešiniojo šono.
✓ Mityba. Nervo klajoklio veiklą intensyvina įvairi ir subalansuota mityba, kuri užtikrina kalcio paros normą 1000 – 1300mg. Kalcis yra būtinas ne tik normaliai kaulų ir dantų būklei palaikyti, bet jis yra ir vienas iš svarbiausių mikroelementų, padedančių iš smegenų ateinančius nervinius signalus perduoti į visas kūno sritis, užtikrinančias virškinimo fermentų veikimą.



Turite klausimų?