Ką žinome apie kaulų sergėtoją – kalcį?

Visi žinome, kad kalcis — svarbiausias mineralas sveikiems kaulams ir dantims. Natūralu, kad apie 99% mūsų kalcio atsargų yra būtent kauluose ir dantyse. Ši mineralinė medžiaga užtikrina normalią kaulų ir dantų būklę. Bet tai dar ne viskas!

Ne ką mažiau svarbus ir likęs 1% kalcio, esantis kraujyje ir minkštuosiuose audiniuose. Jei kalcio nebūtų kraujyje:

✓ Susižeidę rizikuotume nukraujuoti, nes kalcis dalyvauja kraujo krešėjimo procese;
✓ Sutriktų virškinimo procesai, nes kalcis atlieka svarbų vaidmenį virškinimo fermentų gamyboje;
✓ Negalėtume intensyviai judėti, nes kalcis padeda reguliuoti raumenų ir kraujagyslių susitraukimo dažnį, retina pulsą;
✓ Negalėtume kontroliuoti kūno, nes kalcis padeda iš smegenų ateinančius nervinius signalus perduoti į visas kūno sritis, todėl yra būtinas nervų sistemos veiklai užtikrinti.

Per dieną turime gauti apie 1000-1300mg kalcio. Deja, kad ir kaip kruopščiai pasirinktume dienos racioną, dažnu atveju gautume ne daugiau kaip 60% reikiamo kalcio kiekio.

Pavyzdžiui, norint gauti dienos normą, turėtume suvalgyti 1kg sezamo sėklų, 3kg varškės arba išgerti 4-5 stiklines pieno.

Pritrūkus kalcio, organizmas pradeda jį skolintis iš „saugyklų” – mūsų kaulų ir dantų, ko pasekoje mus pradeda varginti įvairūs negalavimai: mažėja kaulų masė, kamuoja raumenų mėšlungis, tirpsta galūnės, atsiranda nemiga ir kt.

𝗗𝗲̇𝗺𝗲𝘀𝗶𝗼!
✓ Kad mūsų organizmas įsisavintų kalcį, kartu su juo proporcingomis dozėmis turime gauti ir kitų medžiagų: vitamino D3, vitamino K2 ir fosforo;
✓ Ypač šio mineralo įsisavinimui trukdo žalingi įpročiai: rūkymas, alkoholio, kofeino, rūgščių gazuotų gėrimų vartojimas ir nesubalansuota mityba.



Turite klausimų?