Padėkime vaikams sveikai augti

Iki 30-ies metų sukauptas kalcio kiekis lemia kaulų sveikatos būklę visam likusiam gyvenimui❗👀

Didžiausia kaulų masė bei kalcio koncentracija sukaupiami vaikystėje ir jaunystėje, pikas maždaug pasiekiamas apie 30-tus metus. 🦴

Sulaukus 40–ies metų – maždaug vienam iš dviejų žmonių jau stinga kalcio, o peržengus 60 metų amžiaus ribą – kalcio stokoja beveik 90% žmonių. 〽

❗ Vasarą vaikų kauluose įvyksta didžiausi kalcio koncentracijos svyravimai. Vasarą vaikai auga „lyg ant mielių“ ir sparčiai augančiuose kauluose kalcio koncentracija ženkliai sumažėja, nes organizmas nespėja kalcio tiek sukaupti, kiek kaulai ištįsta.

Siekiant sukaupti ir išsaugoti kuo ilgiau reikiamą kaulų masę ir kalcio koncentraciją, dar vaikystėje bei paauglystėje labai svarbu užtikrinti:

✅ tinkamą mitybą,
✅ pakankamą kalcio bei jo įsisavinimui būtinų medžiagų (vitaminų D3 bei K2, fosforo) kiekį,
✅ kasdieninį fizinį aktyvumą.

𝗗𝗲̇𝗺𝗲𝘀𝗶𝗼!

Mažesniems vaikams dažniausiai yra sunku praryti kapsules ar tabletes, dėl to papildomas kalcio vartojimas tampa komplikuotas. Kalcikinon galvodamas apie mažuosius, sukūrė skystą formą, kurios užtenka tik vieno arbatinio šaukštelio, kad patenkintų mažųjų kalcio ir būtinų medžiagų kalcio pasisavinimui dienos normą. 💧Turite klausimų?