pH balanso įtaka organizmui

Mūsų kaulų ir dantų sveikata priklauso nuo įvairių organizme vykstančių procesų. Vienas tokių – mūsų kraujo ir audinių rūgštingumo (pH) balansas.

Kai ima trūkti šarminių elementų, organizmas pradeda naudoti savo atsargas, ko pasekoje keičiasi kalcio apykaita: organizmas dvigubai daugiau jo pasisavina iš kaulų ir dantų.

Todėl norėdami gerai jaustis ir turėti sveikus kaulus bei dantis, turime stengtis palaikyti normalų kraujo ir audinių pH, kuris yra 7.35-7.45, šiek tiek šarminis.

Kaip palaikyti normalų kraujo ir audinių pH?

➊ Svarbiausia – sveika ir subalansuota mityba. Norint palaikyti stabilų organizmo pH, rūgštinantis maistas (kava, juoda arbata, alkoholis, saldumynai, mėsa ir kt.) turėtų sudaryti apie 30% mūsų dienos raciono, o šarminantis (daržovės; vaisiai; uogos; alyvų aliejus; alyvuogės; žalumynai; laukiniai ryžiai ir kt.) apie 70%.
➋ Išgerkime pakankamą kiekį vandens. Kiek turėtume jo išgerti, galime paskaičiuoti pasinaudoję skaičiuokle adresu: https://judeksveikas.lt/kiek-vandens-isgerti
➌ Mankštinkimės ir būkime aktyvūs, nes mums prakaituojant iš organizmo pasišalina rūgščių perteklius. Neužmirškime ir tempimo pratimų, jų pagalba pašalinsime rūgštis iš raumenų ir sąnarių.

Kada organizmo pH yra rūgštus, o kada šarminis?

Neutralus pH yra 7 – maždaug tokio rūgštingumo būna paprastas tyras vanduo. Jeigu pH yra mažesnis nei 7, laikoma, jog organizmas yra rūgštus, jeigu didesnis – jis yra „šarminis“.Turite klausimų?