Sumažinkime kaulų tankio mažėjimo riziką

Gyvenime nutinka įvairių situacijų. Rutininiai veiksmai ir kasdienybė taip pat gali būti pavojinga! Tikriausiai visi esame girdėję apie nutikimus, kuomet žmogus susilaužo kaulus vos stuktelėjęs koją į staliuko kampą, paslydęs nuo laiptų ar užkliuvęs už ne vietoje padėto daikto.

Mintyse sau pasakėte, kad šių įvykių kaltininkas yra amžius? Taip mano dauguma, tačiau ne ką mažesnę įtaką kaulų tvirtumui turi genetika ir gyvenimo būdas.

Savo genų pakeisti negalime, bet tikrai galime pakeisti nusistovėjusius įpročius bei gyvenimo būdą ir ateityje išvengti panašių situacijų!

Norint sumažinti kaulų tankio mažėjimo riziką ir pasėkmes, svarbu:
✓ 𝗧𝘂𝗿𝗲̇𝗸𝗶𝗺𝗲 𝗿𝗲𝗴𝘂𝗹𝗶𝗮𝗿𝘂̨ 𝗳𝗶𝘇𝗶𝗻𝗶̨ 𝗸𝗿𝘂̄𝘃𝗶̨. Mažinti kritimų rizikai bei stabdyti kaulų retėjimui labiausiai tinkami fiziniai pratimai, kurie stiprina raumenis, lavina laikyseną ir pusiausvyrą.
✓ 𝗦𝘃𝗲𝗶𝗸𝗮 𝗶𝗿 𝘀𝘂𝗯𝗮𝗹𝗮𝗻𝘀𝘂𝗼𝘁𝗮 𝗺𝗶𝘁𝘆𝗯𝗮. Labai svarbu į dienos racioną įtraukti kuo įvairesnį maistą. Kad kaulai būtų stiprūs, pakankamai vartokime kalcio ir vitaminų D bei K2 turinčių produktų.
✓ 𝗦𝘁𝗲𝗻𝗸𝗶𝗺𝗲̇𝘀 𝗶𝘀̌𝘃𝗲𝗻𝗴𝘁𝗶 𝘁𝗿𝗮𝘂𝗺𝘂̨. Avėkime patogią avalynę su neslidžiu padu (ypač žiemos metu), pasirūpinkime, kad namų aplinka būtų saugi: dažnai naudojamus daiktus laikykime lengvai prieinamoje vietoje, įsirenkime tinkamą apšvietimą, pasistenkime, kad ant grindų neliktų jokių kliūčių, tokių kaip atsilapoję kilimai ar nepritvirtinti laidai.
✓ 𝗔𝗽𝗿𝘂̄𝗽𝗶𝗻𝗸𝗶𝗺𝗲 𝗼𝗿𝗴𝗮𝗻𝗶𝘇𝗺𝗮̨ 𝗽𝗮𝗸𝗮𝗻𝗸𝗮𝗺𝘂 𝗸𝗶𝗲𝗸𝗶𝘂 𝗸𝗮𝗹𝗰𝗶𝗼, 𝘃𝗶𝘁𝗮𝗺𝗶𝗻𝗮𝗶𝘀 𝗗 𝗶𝗿 𝗞𝟮. Vitaminai D ir K2 pasirūpins, kad kalcis patektų į kaulus bei užtikrins raumenų jėgą, kuri padės griuvimo metu.Turite klausimų?