Kalcio trūkumą signalizuojantys ženklai

Nepaisyti kalcio trūkumą signalizuojančių ženklų – pavojinga sveikatai❗👨‍⚕

Atkreipkime dėmesį į kalcio trūkumą signalizuojančius ženklus:

👉 Raumenų mėšlungis ar silpnumas raumenyse, ypač nugaros arba kojų srityje. Kalcis yra būtinas sklandžiam raumenų susitraukimui ir atpalaidavimui.
👉 Sausa, pleiskanojanti oda, trapūs nagai. Kalcis padeda palaikyti drėgmę odoje ir yra būtinas tinkamai nagų struktūrai užtikrinti.
👉 Dirglumas, nerimas, nuotaikos svyravimai. Kalcis mažina nervų sistemos dirglumą, reguliuoja kapiliarų bei ląstelių membranų laidumą.
👉 Iš nosies be aiškios priežasties bėgantis kraujas, dantenų kraujavimas. Kalcis yra svarbus normaliam kraujo krešėjimo procesui užtikrinti.
👉 Raumenų tirpimas, širdies ritmo sutrikimai. Kalcis yra reikalingas sklandžiam impulsų perdavimui į viso kūno raumenis, įskaitant ir širdį.
👉 Dažnesnės traumos ar net kaulų lūžiai. Kalcis yra pagrindinis kaulų struktūrinis komponentas, lemiantis jų tvirtumą. Apie 99% kalcio organizme yra sukaupta būtent kauluose bei dantyse.

Dėmesio❗👀

Vasaros karščiai gali tapti rimtu išbandymu mūsų organizmui – gausiai prakaituodami kartu su organizmo skysčiais netenkame ir gyvybiškai svarbaus mineralo – 𝗞𝗔𝗟𝗖𝗜𝗢!

Todėl kalcio atsargomis, ypač vasarą, rūpinkimės atsakingai:

✅ užtikrinkime tinkamą gaunamo kalcio kiekį su maistu. Išsamią informaciją apie tai rasime ankstesnėje Judėk Sveikas naujienoje -> optimalus kalcio kiekis organizme
✅ padėkime organizmui pasisavinti kalcį ribodami cukraus, druskos, kavos energinių gėrimų bei lengvai pasisavinamų angliavandenių (batonas, greitas maistas, saldumynai) vartojimą,
✅ papildykime mitybą maisto papildais, garantuojančiais tinkamo kalcio kiekio užtikrinimą bei geresnį, greitesnį kalcio pasisavinimą. Tam didelę reikšmę turi vitaminai D3, K2 ir fosforas,
✅ rinkdamiesi kalcio maisto papildą, pasirinkime savo organizmui tinkamiausią kalcio formą. Plačiau apie tai skaitykime ankstesnėje naujienoje -> kokią kalcio formą pasirinktiTurite klausimų?