Kofeinas šalina kalcį iš organizmo?!

Daugelis mūsų neįsivaizduojame dienos be puodelio kavos. Visi žinome, kad kava, o ypač joje esantis kofeinas suteikia žvalumo, energijos bei geros nuotaikos.

Tačiau daugelis nežinome, kad kofeinas:
✓ Padidina kalcio išsiskyrimą su šlapimu;
✓ Sumažina kalcio pasisavinimą plonosiose žarnose;
✓ Slopina vitamino D atsakingo už kalcio įsisavinimą organizme receptorius, ko pasekoje organizmas pasisavina jo daug mažiau.

Išgėrę puodelį kavos su maždaug 150 mg kofeino, netenkame 4-6 mg kalcio. Todėl norėdami sumažinti kalcio netekimą:

✓ Į kavą įsipilkime du šaukštus pieno ar grietinėlės. Nemėgstant ar netoleruojant karvės pieno, galime rinktis alternatyvas, pavyzdžiui, sojos, avižų, migdolų, ryžių pieną. Priimdami savo pasirinkimą alternatyvai, atkreipkime dėmesį ar pieno gėrimuose nėra naudojamas didelis kiekis cukraus bei įsitikinkime, kad produktai papildyti kalciu ir kitais mineralais;
✓ Kavą gerkime be cukraus, nes cukrus skatina mineralų pasišalinimą iš organizmo;
✓ Po kavos puodelio išgerkime stiklinę vandens, nes kava veikia kaip diuretikas – šalina iš organizmo skysčius;
✓ Į mitybos racioną įtraukime produktus, kuriuose gausu kalcio ir kalcio įsisavinimui būtinų vitaminų D3 ir K2. Apie tai išsamiai skaitykime ankstesnėje naujienoje -> https://sveikikaulai.lt/uztikrinkime-optimalu-kalcio-kieki-organizme
✓ Užtikrinkime pakankamą kalcio kiekį organizme praturtindami mitybą maisto papildais, garantuojančiais geresnį, greitesnį kalcio įsisavinimą.Turite klausimų?